Straż Miejska w Tczewie
Witamy w serwisie Straży Miejskiej w Tczewie. Dzisiejsza data: czwartek, 27 czerwca 2019 roku, godz. 00:31
 

Komunikat specjalny: Chcesz dokonać zgłoszenia związanego z działaniami szkodliwymi, złamaniem prawa, porządku publicznego, itp lub masz jakieś uwagi? Zapraszamy na naszą stronę specjalną.

VI Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie – tczewianki w finale...

Data dodania: wtorek, 26 marca 2013 roku

VI Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie – tczewianki w finale...

VI Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie – tczewianki w finale
21 uczniów, w tym 9 z powiatu tczewskiego wzięło udział w finale VI Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczne i Przyjazne Pomorze – czyste miasto zależy od Ciebie”.
Finał odbył się 21 marca na Zamku w Gniewie. Organizatorem olimpiady adresowanej do uczniów szkól ponadgimnazjalnych była Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna oraz straże miejskie województwa pomorskiego, w tym Straż Miejska w Tczewie. Łącznie, poczynając od pierwszego etapu, w olimpiadzie rywalizowało 663 uczniów szkół średnich, do półfinału doszło 262, a w finale udział wzięło 21 uczniów.
Główna nagroda to indeks GWSH (wartości 18000 zł) oraz laptop ufundowany przez prezydenta Tczewa. Trzy nagrody w postaci 2 tabletów oraz aparatu fotograficznego ufundował również starosta tczewski. Łączna wartość nagród to ok. 55 tys. zł. Do finału zakwalifikowało się 9 osób ze szkół podległych staroście tczewskiemu. Spośród nich najlepsze – 3. miejsce zajął Oskar Krajnik z Pelplina.
Zwycięzcą VI Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Bezpieczne i Przyjazne Pomorze – czyste miasto zależy od Ciebie” została Katarzyna Krupa z Kwidzyna.
W finale olimpiady wzięły udział także dwie uczennice z tczewskich szkół - Klaudia Maciejewska, uczennica klasy maturalnej I LO w Tczewie, zajęła 10 miejsce. Do konkursu przygotowywała się pod kierunkiem nauczycielki Anny Urban. 21. Miejsce zajęła Patrycja Szymańska, uczennica II kl. Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych. Opiekunem Patrycji był nauczyciel Mariusz Marut.
Jak podkreślił Andrzej Jachimowski, komendant Straży Miejskiej w Tczewie, poziom olimpiady był bardzo wysoki, a niektóre pomysły młodych ludzi są warte wykorzystania przez straże miejskie.
- Zanim przystąpiłam do pisania pracy, pytałam znajomych, nauczycieli – co chcieliby zmienić w Tczewie, jakie mają uwagi dotyczące porządku w naszym mieście. Skupiłam się na sprawach, których realizacja nie wymagałaby dużych kosztów ani długiego wprowadzania w życie. Moja praca dotyczy m.in. uporządkowania sztuki ulicznej, jaką jest graffiti, sprzątania po imprezach plenerowych, problemu jakim są bezdomni na dworcach, ułatwień dla rowerzystów. Olimpiadę potraktowałam również jako przygotowanie do matury i oswojenie stresu przed nią – powiedziała Klaudia Maciejewska podczas spotkania z dziennikarzami i wiceprezydentem Zenonem Drewą.
Patrycja Szymańska skoncentrowała się na problemie dzikich wysypisk śmieci. Patrycja jest dopiero w drugiej klasie, wiec za rok może znowu wystartować w olimpiadzie, a jej finał, ma się odbyć w Tczewie.
M.M.

Cofnij się wstecz  |  Powrót na stronę główną  |  Drukuj ten artykuł

Andrzej JachimowskiAndrzej Jachimowski
Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 27.11.2007r.

Ryszard WegieraRyszard Wegiera
Z-ca Komendanta Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 15.04.1996r.

Jarosław StachowiczJarosław Stachowicz
Kierownik Referatu Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zbigniew ModerZbigniew Moder
Kierownik Referatu Monitoringu i Wykroczeń Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zobacz całą strukturę organizacyjną kliknij tutaj.

Komunikat

Data nadania: piątek, 26 kwietnia 2019 roku
Zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2018r. o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości, Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, zarządzeniem nr 1/2019 z dnia 23.04.2019r. wyznaczył inspektora danych. Wyznaczoną osobą na to stanowisko jest Pani Adriana Głuchowska, adres poczty elektronicznej – inspektor@um.tczew.pl
Całość ogłoszenia  |  Zobacz więcej ogłoszeń

© 2008 Straż Miejska w Tczewie
Strona główna  |  Aktualności  |  Akty prawne  |  Zgłoszenie interwencji lub uwagi  |  Struktura  |  Ogłoszenia i komunikaty