Straż Miejska w Tczewie
Witamy w serwisie Straży Miejskiej w Tczewie. Dzisiejsza data: czwartek, 27 czerwca 2019 roku, godz. 12:17
 

Komunikat specjalny: Chcesz dokonać zgłoszenia związanego z działaniami szkodliwymi, złamaniem prawa, porządku publicznego, itp lub masz jakieś uwagi? Zapraszamy na naszą stronę specjalną.

VIII Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie

Data dodania: piątek, 13 lutego 2015 roku

Już po raz VIII wystartowała Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie. Dziewięć Straży Miejskich województwa pomorskiego w tym tczewska Straż Miejska oraz Wyższa Szkoła Humanistyczna w Gdańsku organizują VIII Olimpiadę Wiedzy o Bezpieczeństwie „Jestem uczestnikiem Ruchu Drogowego”.
Główną nagrodą dla laureata Olimpiady jest darmowy indeks I stopnia na wybrany kierunek studiów ufundowany przez Gdańską Wyższą Szkołę Humanistyczna w Gdańsku oraz inne równie atrakcyjne nagrody.
Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół ponad gimnazjalnych, klas I-IV i składa się z trzech etapów . Pierwszy z nich odbył się 10.12.2014r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii –Curie przy ulicy Szkoły Morskiej 1.
Przystąpiło do niego 7 tczewskich szkół z łączną liczbą 72 uczniów. Uczniowie otrzymali do rozwiązania test , składający się z 20 pytań jednokrotnego wyboru. Nad prawidłowym przebiegiem pierwszego etapu Olimpiady czuwali funkcjonariusze Straży Miejskiej z Tczewa oraz koordynatorzy szkolni.
Drugi etap do którego zakwalifikowało się 35 uczniów odbędzie się 18.02.2014r. o godzinie 10.00 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii –Curie przy ulicy Szkoły Morskiej 1. Uczestnicy będą musieli rozwiązać test wielokrotnego wyboru składający się z 20 pytań oraz udzielić odpowiedzi na 3 pytania otwarte.
Tematyką tegorocznej edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie – „Jestem uczestnikiem Ruchu Drogowego” jest projekt poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w swoim miejscu zamieszkania. W swoim zamyśle Olimpiada ma zaktywizować i zachęcić młodzież do stosowania w życiu codziennym norm moralnych i prawnych. Ma , wykazać, że przestrzeganie norm to nie tylko obowiązek, ale również postawa , która niesie za sobą wymierne korzyści , a wiedza, którą zdobędą pomoże im rozwijać się i planować swoją przeszłość.

Cofnij się wstecz  |  Powrót na stronę główną  |  Drukuj ten artykuł

Andrzej JachimowskiAndrzej Jachimowski
Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 27.11.2007r.

Ryszard WegieraRyszard Wegiera
Z-ca Komendanta Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 15.04.1996r.

Jarosław StachowiczJarosław Stachowicz
Kierownik Referatu Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zbigniew ModerZbigniew Moder
Kierownik Referatu Monitoringu i Wykroczeń Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zobacz całą strukturę organizacyjną kliknij tutaj.

Komunikat

Data nadania: piątek, 26 kwietnia 2019 roku
Zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2018r. o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości, Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, zarządzeniem nr 1/2019 z dnia 23.04.2019r. wyznaczył inspektora danych. Wyznaczoną osobą na to stanowisko jest Pani Adriana Głuchowska, adres poczty elektronicznej – inspektor@um.tczew.pl
Całość ogłoszenia  |  Zobacz więcej ogłoszeń

© 2008 Straż Miejska w Tczewie
Strona główna  |  Aktualności  |  Akty prawne  |  Zgłoszenie interwencji lub uwagi  |  Struktura  |  Ogłoszenia i komunikaty