Straż Miejska w Tczewie
Witamy w serwisie Straży Miejskiej w Tczewie. Dzisiejsza data: czwartek, 27 czerwca 2019 roku, godz. 00:40
 

Komunikat specjalny: Chcesz dokonać zgłoszenia związanego z działaniami szkodliwymi, złamaniem prawa, porządku publicznego, itp lub masz jakieś uwagi? Zapraszamy na naszą stronę specjalną.

Wiosenne porządki

Data dodania: poniedziałek, 30 marca 2015 roku

Wiosenne porządki

Zimowa aura w tym roku była bardzo łaskawa i śniegu nie było zbyt wiele , co wcale nie znaczy, że porządki wiosenne można potraktować ulgowo. Funkcjonariusze straży miejskiej dopilnują, aby tczewskie skwery , osiedla i podwórka były czyste i zachęcały mieszkańców do wiosennych spacerów.

Podstawowym celem działań funkcjonariuszy jest skontrolowanie czystości skwerów, chodników, zieleńców, w tym egzekwowanie od zarządców ich sprzątania ze śmieci oraz suchych liści , które pozostały po okresie jesienno - zimowym na podstawie odpowiednich przepisów prawa; w tym Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z 13 września 1996 roku oraz Kodeksu Wykroczeń.


Kolejnym celem działań strażników jest sprzątanie przez właścicieli po swoim psie , które jest obligatoryjne.
Do sprzątania po swoich pupilach strażnicy miejscy przekonują mieszkańców od dawna: informują, przypominają, pouczają, wręczają torebki na psie odchody, a w przypadku najbardziej opornych właścicieli czworonogów sięgają także po bloczki mandatowe.
Zgodnie z przepisami, każdy właściciel czworonoga powinien natychmiast posprzątać nieczystości pozostawione przez swojego pupila .

Strażnicy miejscy stawiają głównie na działania prewencyjne, a nie na kary. Dlatego też zmotoryzowane patrole zazwyczaj mają przy sobie torebki na psie nieczystości, które w razie potrzeby wręczają mieszkańcom.

Należy jednak nadmienić , że nawet codzienne kontrole nie spełnią swojej roli jeżeli wspólnie jako mieszkańcy nie będziemy dbali o czystość i nie będziemy zwracali uwagi na wygląd naszego miasta.

Cofnij się wstecz  |  Powrót na stronę główną  |  Drukuj ten artykuł

Andrzej JachimowskiAndrzej Jachimowski
Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 27.11.2007r.

Ryszard WegieraRyszard Wegiera
Z-ca Komendanta Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 15.04.1996r.

Jarosław StachowiczJarosław Stachowicz
Kierownik Referatu Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zbigniew ModerZbigniew Moder
Kierownik Referatu Monitoringu i Wykroczeń Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zobacz całą strukturę organizacyjną kliknij tutaj.

Komunikat

Data nadania: piątek, 26 kwietnia 2019 roku
Zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2018r. o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości, Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, zarządzeniem nr 1/2019 z dnia 23.04.2019r. wyznaczył inspektora danych. Wyznaczoną osobą na to stanowisko jest Pani Adriana Głuchowska, adres poczty elektronicznej – inspektor@um.tczew.pl
Całość ogłoszenia  |  Zobacz więcej ogłoszeń

© 2008 Straż Miejska w Tczewie
Strona główna  |  Aktualności  |  Akty prawne  |  Zgłoszenie interwencji lub uwagi  |  Struktura  |  Ogłoszenia i komunikaty