Straż Miejska w Tczewie
Witamy w serwisie Straży Miejskiej w Tczewie. Dzisiejsza data: sobota, 17 listopada 2018 roku, godz. 21:01
 

Komunikat specjalny: Chcesz dokonać zgłoszenia związanego z działaniami szkodliwymi, złamaniem prawa, porządku publicznego, itp lub masz jakieś uwagi? Zapraszamy na naszą stronę specjalną.

"Bezpieczna droga do domu i szkoły" - finał w siedzibie firmy Flextronics

Data dodania: piątek, 29 maja 2015 roku

W dniu 27.05.2015r. odbył się finał akcji „Bezpieczna droga do domu i szkoły”, która jest realizowana przez firmę Flextronics we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Tczewie, Powiatową Strażą Pożarną w Tczewie ,Strażą Miejską w Tczewie, Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Tczewie oraz Harcerskim Klubem Ratowniczym ZHP w Tczewie.
Głównym celem prowadzonej akcji jest promowanie bezpieczeństwa dzieci na drodze , a także uświadomienie najmłodszym potencjalnych zagrożeń na które należy zareagować wezwaniem pomocy.
Podczas finałowej rozgrywki uczniowie szkół podstawowych zmagali się z rozwiązywaniem przygotowanych wcześniej testów , krzyżówek i kolorowanek. Czynny udział w jednej z konkurencji brali również nauczyciele , którzy przygotowywali swoich podopiecznych.
Pierwsze miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Tczewie, drugie miejsce wywalczyły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Tczewie, a trzecie Szkoły Podstawowej nr 2 w Tczewie.
W sumie w zmaganiach dzieci związanych z bezpiecznym przejściem do szkoły i domu oraz bezpieczną zabawą udział wzięło 14 szkół z Tczewa i okolic.
Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali cenne nagrody ufundowane przez firmę Flextronics w Tczewie . W swoim zamyśle promowana przez nas idea ma zaktywizować i zachęcić dzieci do stosowania w życiu codziennym obowiązujących zasad związanych z bezpieczeństwem na drodze . Ma wykazać, że przestrzeganie przepisów to nie tylko obowiązek, ale również postawa , która niesie za sobą wymierne korzyści , a wiedza, którą zdobędą przyczyni się do zmniejszenia liczby wypadków na drogach, w których udział biorą właśnie dzieci.

Cofnij się wstecz  |  Powrót na stronę główną  |  Drukuj ten artykuł

Andrzej JachimowskiAndrzej Jachimowski
Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 27.11.2007r.

Ryszard WegieraRyszard Wegiera
Z-ca Komendanta Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 15.04.1996r.

Jarosław StachowiczJarosław Stachowicz
Kierownik Referatu Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zbigniew ModerZbigniew Moder
Kierownik Referatu Monitoringu i Wykroczeń Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zobacz całą strukturę organizacyjną kliknij tutaj.

Obowiązki właścicieli nieruchomości w okresie zimowym

Data nadania: poniedziałek, 09 lutego 2015 roku
W związku z Ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (z późn. zm.) w zapisach prawa miejscowego /Uchwała nr XXVIII/232/2013 Rady Miejskiej w Tczewie z dnia 31 stycznia 2013 r. (z późn. zm.) w sprawie Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Tczewa
Całość ogłoszenia  |  Zobacz więcej ogłoszeń

© 2008 Straż Miejska w Tczewie
Strona główna  |  Aktualności  |  Akty prawne  |  Zgłoszenie interwencji lub uwagi  |  Struktura  |  Ogłoszenia i komunikaty