Straż Miejska w Tczewie
Witamy w serwisie Straży Miejskiej w Tczewie. Dzisiejsza data: czwartek, 27 czerwca 2019 roku, godz. 00:35
 

Komunikat specjalny: Chcesz dokonać zgłoszenia związanego z działaniami szkodliwymi, złamaniem prawa, porządku publicznego, itp lub masz jakieś uwagi? Zapraszamy na naszą stronę specjalną.

Tczewska Straż Miejska otrzymała certyfikat

Data dodania: piątek, 03 lipca 2015 roku

Tczewska Straż Miejska otrzymała certyfikat

Certyfikat standaryzacji i certyfikacji straży miejskich i gminnych województwa pomorskiego „Z mieszkańcami i dla mieszkańców” został przekazany w dniu wczorajszym (2 lipca) podczas uroczystości w Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku. Certyfikat wręczył prezydentowi Tczewa Mirosławowi Pobłockiemu i komendantowi tczewskiej straży Andrzejowi Jachimowskiemu– wojewoda pomorski Ryszard Stachurski. Oprócz Tczewa podobny dokument otrzymała formacja z Malborka.
Certyfikat został przyznany tczewskiej Straży Miejskiej za „wdrożenie zbioru standardów, zasad i reguł , które pozwalają funkcjonariuszom jak najlepiej współpracować z mieszkańcami. Potwierdza, że Straż Miejska w Tczewie jest jednostką spełniającą wymogi opracowane przez pomorskich specjalistów, a co za tym idzie jest strażą skuteczną, sprawną i dobrze zarządzaną.
Na razie takie „certyfikowane” straże miejskie to oprócz Tczewa i Malborka, również Gdańsk i Starogard Gd. Są to zaledwie cztery straże na 42 działające w województwie.Certyfikacja i standaryzacja straży miejskiej to pilotażowy program realizowany z inicjatywy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Województwo pomorskie jako pierwsze podjęło się wprowadzenia programu.Uzyskanie certyfikatu jest potwierdzeniem, ze tczewska straż właściwie spełnia swoje zadania, angażuje się w działalność profilaktyczną, współpracuje z miastem i policją , bardzo ważne jest to ,nasza Straż Miejska nie ujawnia i nie ściga tylko jednego rodzaju wykroczeń (drogowych), ale kompleksowo dba o porządek publiczny.
Ewenementem w skali kraju są wspólne patrole straży i policji, które bardzo dobrze u nas funkcjonują. Wprowadziliśmy też dzielnicowych strażników miejskich, aby jeszcze lepiej reagować na potrzeby mieszkańców.
Tczewska Straż Miejska działa od 24 lat. Obecnie zatrudnia 27 funkcjonariuszy.
M.M.

Cofnij się wstecz  |  Powrót na stronę główną  |  Drukuj ten artykuł

Andrzej JachimowskiAndrzej Jachimowski
Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 27.11.2007r.

Ryszard WegieraRyszard Wegiera
Z-ca Komendanta Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 15.04.1996r.

Jarosław StachowiczJarosław Stachowicz
Kierownik Referatu Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zbigniew ModerZbigniew Moder
Kierownik Referatu Monitoringu i Wykroczeń Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zobacz całą strukturę organizacyjną kliknij tutaj.

Komunikat

Data nadania: piątek, 26 kwietnia 2019 roku
Zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2018r. o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości, Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, zarządzeniem nr 1/2019 z dnia 23.04.2019r. wyznaczył inspektora danych. Wyznaczoną osobą na to stanowisko jest Pani Adriana Głuchowska, adres poczty elektronicznej – inspektor@um.tczew.pl
Całość ogłoszenia  |  Zobacz więcej ogłoszeń

© 2008 Straż Miejska w Tczewie
Strona główna  |  Aktualności  |  Akty prawne  |  Zgłoszenie interwencji lub uwagi  |  Struktura  |  Ogłoszenia i komunikaty