Straż Miejska w Tczewie
Witamy w serwisie Straży Miejskiej w Tczewie. Dzisiejsza data: czwartek, 27 czerwca 2019 roku, godz. 00:45
 

Komunikat specjalny: Chcesz dokonać zgłoszenia związanego z działaniami szkodliwymi, złamaniem prawa, porządku publicznego, itp lub masz jakieś uwagi? Zapraszamy na naszą stronę specjalną.

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie - dziewiąta edycja

Data dodania: wtorek, 02 lutego 2016 roku

Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie -  dziewiąta edycja

Już po raz IX wystartowała Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie w tym roku pod hasłem „Moje Miasto, Moja Straż „. 787 uczniów z 46 pomorskich szkół ponadgimnazjalnych postanowiło w tym roku wziąć udział w IX Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie i powalczyć o darmowy indeks Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej.
Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół ponad gimnazjalnych, klas I-IV i składa się z trzech etapów . Pierwszy z nich odbył się 10.12.2015r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii –Curie przy ulicy Szkoły Morskiej 1.
Przystąpiło do niego 7 tczewskich szkół z łączną liczbą 58 uczniów. Uczniowie otrzymali do rozwiązania test , składający się z 20 pytań jednokrotnego wyboru. Nad prawidłowym przebiegiem pierwszego etapu Olimpiady czuwali funkcjonariusze Straży Miejskiej z Tczewa oraz koordynatorzy szkolni. Drugi etap do którego zakwalifikowało się 53 uczniów odbędzie się 04.02.2016r. o godzinie 10.00 również w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii –Curie przy ulicy Szkoły Morskiej 1. Uczestnicy będą musieli rozwiązać test wielokrotnego wyboru składający się z 20 pytań oraz udzielić odpowiedzi na 2 pytania otwarte. W tegorocznej edycji finaliści Olimpiady stawią czoła problemom porządkowym w swoich gminach i przedstawią pomysły na ich rozwiązanie. Ich zadaniem będzie stworzenie własnej straży miejskiej na miarę tych wyzwań i wyznaczenie jej konkretnych zadań. Organizatorami IX Olimpiady są straż Miejska w Gdańsku oraz Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna. Partnerzy to: Urząd Miejski w Gdańsku (Wydział Rozwoju Społecznego) oraz straże miejskie z województwa pomorskiego, które uczestniczą w konkursie. W tym roku są to formacje z: Sopotu, Rumi, Kwidzyna, Starogardu Gdańskiego, Pelplina, Tczewa, Kościerzyny, Helu i Malborka.

Cofnij się wstecz  |  Powrót na stronę główną  |  Drukuj ten artykuł

Andrzej JachimowskiAndrzej Jachimowski
Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 27.11.2007r.

Ryszard WegieraRyszard Wegiera
Z-ca Komendanta Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 15.04.1996r.

Jarosław StachowiczJarosław Stachowicz
Kierownik Referatu Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zbigniew ModerZbigniew Moder
Kierownik Referatu Monitoringu i Wykroczeń Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zobacz całą strukturę organizacyjną kliknij tutaj.

Komunikat

Data nadania: piątek, 26 kwietnia 2019 roku
Zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2018r. o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości, Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, zarządzeniem nr 1/2019 z dnia 23.04.2019r. wyznaczył inspektora danych. Wyznaczoną osobą na to stanowisko jest Pani Adriana Głuchowska, adres poczty elektronicznej – inspektor@um.tczew.pl
Całość ogłoszenia  |  Zobacz więcej ogłoszeń

© 2008 Straż Miejska w Tczewie
Strona główna  |  Aktualności  |  Akty prawne  |  Zgłoszenie interwencji lub uwagi  |  Struktura  |  Ogłoszenia i komunikaty