Straż Miejska w Tczewie
Witamy w serwisie Straży Miejskiej w Tczewie. Dzisiejsza data: czwartek, 27 czerwca 2019 roku, godz. 12:18
 

Komunikat specjalny: Chcesz dokonać zgłoszenia związanego z działaniami szkodliwymi, złamaniem prawa, porządku publicznego, itp lub masz jakieś uwagi? Zapraszamy na naszą stronę specjalną.

Skazani sprzątają miasto

Data dodania: wtorek, 09 lutego 2016 roku

Skazani sprzątają miasto

Od kilku lat dzięki współpracy miasta , Straży Miejskiej i Aresztu Śledczego w dbanie o czystość Tczewa włączeni są skazani. Osadzeni z Aresztu Śledczego w Starogardzie Gdańskim sprzątają nasze miasto . Osoby, które wychodzą poza mury nie są przypadkowe i zanim skazany podejmie pracę na zewnątrz bierze się pod uwagę wiele czynników. Więźniów kwalifikuje do pracy personel Aresztu Śledczego . Pozytywne decyzje dostają tylko skazani mogący opuścić Areszt bez dozoru konwojenta. Więźniów pilnują strażnicy miejscy , pracują bez wynagrodzenia i dobrowolnie, co ma sprzyjać oddziaływaniu resocjalizacyjnemu oraz umożliwić osiąganie pozytywnych korzyści społecznych. Skazani wykonują prace polegające na: zamiataniu, sprzątaniu trawników, placów, parkingów i chodników, zrywaniu nielegalnych plakatów ze słupów i sygnalizatorów świetlnych, przycinaniu krzewów i gałęzi drzew. W czasie opadów śniegu odśnieżają chodniki, skuwają lód.
Kodeks karny zezwala na nieodpłatne zatrudnienie skazanych na rzecz samorządów i organów administracji państwowej. Osadzeni każdorazowo muszą wyrazić zgodę na takie zatrudnienie. Skazani sprzątają najbardziej newralgiczne miejsca , a co do ich pracy nie ma żadnych zastrzeżeń. Należy jednak podkreślić , że tego typu współpraca z Aresztem Śledczym nie zwalnia właścicieli i administratorów nieruchomości od obowiązku przestrzegania regulaminu czystości i porządku.

Cofnij się wstecz  |  Powrót na stronę główną  |  Drukuj ten artykuł

Andrzej JachimowskiAndrzej Jachimowski
Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 27.11.2007r.

Ryszard WegieraRyszard Wegiera
Z-ca Komendanta Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 15.04.1996r.

Jarosław StachowiczJarosław Stachowicz
Kierownik Referatu Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zbigniew ModerZbigniew Moder
Kierownik Referatu Monitoringu i Wykroczeń Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zobacz całą strukturę organizacyjną kliknij tutaj.

Komunikat

Data nadania: piątek, 26 kwietnia 2019 roku
Zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2018r. o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości, Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, zarządzeniem nr 1/2019 z dnia 23.04.2019r. wyznaczył inspektora danych. Wyznaczoną osobą na to stanowisko jest Pani Adriana Głuchowska, adres poczty elektronicznej – inspektor@um.tczew.pl
Całość ogłoszenia  |  Zobacz więcej ogłoszeń

© 2008 Straż Miejska w Tczewie
Strona główna  |  Aktualności  |  Akty prawne  |  Zgłoszenie interwencji lub uwagi  |  Struktura  |  Ogłoszenia i komunikaty