Straż Miejska w Tczewie
Witamy w serwisie Straży Miejskiej w Tczewie. Dzisiejsza data: czwartek, 27 czerwca 2019 roku, godz. 12:17
 

Komunikat specjalny: Chcesz dokonać zgłoszenia związanego z działaniami szkodliwymi, złamaniem prawa, porządku publicznego, itp lub masz jakieś uwagi? Zapraszamy na naszą stronę specjalną.

Sprawozdanie z odprawy rocznej Straży Miejskiej za 2015 r.

Data dodania: środa, 30 marca 2016 roku

Sprawozdanie z odprawy rocznej Straży Miejskiej za 2015 r.

W dniu 29.03.2016r w Urzędzie Miejskim w Tczewie odbyło się spotkanie z udziałem Prezydenta Miasta Tczewa Mirosława Pobłockiego .

Głównymi tematami były: podsumowanie działań Straży Miejskiej w roku 2015 i omówienie zadań, które będą priorytetami w roku obecnym.

W odprawie, która rozpoczęła się o godzinie 12:00 uczestniczyli funkcjonariusze Straży Miejskiej, kadra kierownicza jednostki oraz zaproszeni goście: Prezydenta Miasta Tczewa, Sekretarz Miasta Katarzyna Mejna ,Przewodniczący Rady Miasta Mirosław Augustyn , naczelnik Wydziału Prewencji KPP Mariusz Cybulski, Przewodnicząca Komisji Polityki Społecznej Bożena Chylicka .
Na początku odprawy Komendant Straży Miejskiej Andrzej Jachimowski przedstawił wyniki pracy, jakie uzyskali strażnicy miejscy w roku 2015. Podkreślił wysoką skuteczność i zapewnił o profesjonalizmie funkcjonariuszy.
W ubiegłym roku zarejestrowano w systemie ewidencji Straży Miejskiej 11 tys. 755 zgłoszeń. Mundurowi podejmowali interwencje związane z parkowaniem pojazdów niezgodnie z obowiązującymi przepisami, zaśmiecaniem miejsc publicznych ,spożywaniem alkoholu, pozostawianiem nieczystości po psach , a także wobec osób bezdomnych . Ponadto dbając o bezpieczeństwo i porządek publiczny strażnicy miejscy wspólnie z policjantami wykonywali w systemie trzyzmianowym patrole na terenie naszego miasta.

Podczas omówienia rocznej statystyki głos zabrali również :
Z-c Komendanta Straży Miejskiej Ryszard Wegiera
Kierownik Referatu Jarosław Stachowicz
Kierownik ds. Wykroczeń Zbigniew Moder
Funkcjonariusz ds. Profilaktyki Monika Fabich

oraz zaproszeni goście:
Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki Sekretarz Miasta Tczewa Katarzyna Mejna Przewodnicząca Polityki Społecznej Bożena Chylicka Naczelnik podinsp. Mariusz Cybulski
Komendant Andrzej Jachimowski podczas odprawy rocznej przedstawił również kierunki działania i wskazał zadania, jakie czekają funkcjonariuszy omawiając priorytety Straży Miejskiej na 2016 r .
W tym roku to przede wszystkim profesjonalne i konsekwentne działania straży dążące do utrzymania certyfikatu w zakresie standaryzacji Straży Miejskich i Gminnych woj. Pomorskiego – projekt Ministerstwa Spraw Wewnętrznych podwyższenie poziomu czystości i porządku publicznego , propagowanie postaw obywatelskich w ramach profilaktyki szkolnej i pozaszkolnej wśród dzieci i młodzieży, doskonalenie zawodowe funkcjonariuszy. Mundurowi zamierzają dalej rozwijać współpracę z mieszkańcami i reagować na ich potrzeby w ramach posiadanych uprawnień.
Na koniec Komendant podziękował wszystkim funkcjonariuszom za dotychczasową pracę i zaangażowanie.

Cofnij się wstecz  |  Powrót na stronę główną  |  Drukuj ten artykuł

Andrzej JachimowskiAndrzej Jachimowski
Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 27.11.2007r.

Ryszard WegieraRyszard Wegiera
Z-ca Komendanta Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 15.04.1996r.

Jarosław StachowiczJarosław Stachowicz
Kierownik Referatu Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zbigniew ModerZbigniew Moder
Kierownik Referatu Monitoringu i Wykroczeń Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zobacz całą strukturę organizacyjną kliknij tutaj.

Komunikat

Data nadania: piątek, 26 kwietnia 2019 roku
Zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2018r. o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości, Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, zarządzeniem nr 1/2019 z dnia 23.04.2019r. wyznaczył inspektora danych. Wyznaczoną osobą na to stanowisko jest Pani Adriana Głuchowska, adres poczty elektronicznej – inspektor@um.tczew.pl
Całość ogłoszenia  |  Zobacz więcej ogłoszeń

© 2008 Straż Miejska w Tczewie
Strona główna  |  Aktualności  |  Akty prawne  |  Zgłoszenie interwencji lub uwagi  |  Struktura  |  Ogłoszenia i komunikaty