Straż Miejska w Tczewie
Witamy w serwisie Straży Miejskiej w Tczewie. Dzisiejsza data: czwartek, 27 czerwca 2019 roku, godz. 00:30
 

Komunikat specjalny: Chcesz dokonać zgłoszenia związanego z działaniami szkodliwymi, złamaniem prawa, porządku publicznego, itp lub masz jakieś uwagi? Zapraszamy na naszą stronę specjalną.

Strażnicy apelują : podczas upału nie zostawiaj psa w aucie

Data dodania: poniedziałek, 11 lipca 2016 roku

Strażnicy apelują : podczas upału nie zostawiaj psa w aucie

Strażnicy miejscy apelują do kierowców, aby w upalne dni pod żadnym pozorem nie pozostawiali w samochodach swoich zwierząt.
Temperatura w aucie pozostawionym w słońcu rośnie bardzo szybko, może wynieść nawet 50 – 60 stopni Celsjusza. Dla zamkniętego w nim zwierzęcia przebywanie w takich warunkach nawet przez krótki czas może być zabójcze. Zwierzęta przegrzewają się, odwadniają, dostają udarów słonecznych. Psy chłodzą się tylko poprzez dyszenie ,a upały znoszą jeszcze gorzej niż ludzie. Nawet przy otwartym oknie zwierzę narażone jest na cierpienie lub śmierć. Samochód jest jak puszka, która pod wpływem słońca nagrzewa się bardzo szybko. Gdy zauważymy pozostawione w pojeździe zwierzę, mamy obowiązek zareagować. Takie prawo dają nam przepisy. Wcześniej powinniśmy zadzwonić na policję , poprosić o przyjazd i powiadomienie lekarza weterynarii.
Pamiętajmy podczas wyprawy na zakupy lepiej jest zostawić swojego pupila w domu. Właściciel, który w upalny dzień zostawia psa w zamkniętym aucie, naraża się na zarzut znęcania się nad zwierzęciem. Grozi za to do dwóch lat więzienia lub grzywna.

Cofnij się wstecz  |  Powrót na stronę główną  |  Drukuj ten artykuł

Andrzej JachimowskiAndrzej Jachimowski
Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 27.11.2007r.

Ryszard WegieraRyszard Wegiera
Z-ca Komendanta Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 15.04.1996r.

Jarosław StachowiczJarosław Stachowicz
Kierownik Referatu Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zbigniew ModerZbigniew Moder
Kierownik Referatu Monitoringu i Wykroczeń Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zobacz całą strukturę organizacyjną kliknij tutaj.

Komunikat

Data nadania: piątek, 26 kwietnia 2019 roku
Zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2018r. o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości, Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, zarządzeniem nr 1/2019 z dnia 23.04.2019r. wyznaczył inspektora danych. Wyznaczoną osobą na to stanowisko jest Pani Adriana Głuchowska, adres poczty elektronicznej – inspektor@um.tczew.pl
Całość ogłoszenia  |  Zobacz więcej ogłoszeń

© 2008 Straż Miejska w Tczewie
Strona główna  |  Aktualności  |  Akty prawne  |  Zgłoszenie interwencji lub uwagi  |  Struktura  |  Ogłoszenia i komunikaty