Straż Miejska w Tczewie
Witamy w serwisie Straży Miejskiej w Tczewie. Dzisiejsza data: czwartek, 27 czerwca 2019 roku, godz. 12:18
 

Komunikat specjalny: Chcesz dokonać zgłoszenia związanego z działaniami szkodliwymi, złamaniem prawa, porządku publicznego, itp lub masz jakieś uwagi? Zapraszamy na naszą stronę specjalną.

Bezpieczeństwo najmłodszych ma pierwszeństwo .

Data dodania: środa, 31 sierpnia 2016 roku

Bezpieczeństwo najmłodszych  ma pierwszeństwo .

Wakacje dobiegły końca , już jutro inauguracja nowego roku szkolnego. Ostatni tydzień sierpnia to czas wzmożonych działań również dla strażników. Tczewscy funkcjonariusze rozpoczynają w tym okresie przygotowania do akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Tym razem swoje siły postanowiło połączyć 19 straży gminnych i miejskich z całego województwa pomorskiego. kampanię edukacyjną, w której chodzi o bezpieczeństwo uczniów, przeprowadzą one wspólnie.
W akcji uczestniczą straże gminne z: Kobylnicy, Kolbud, Kościerzyny i Pruszcza Gdańskiego oraz miejskie z: Chojnic, Gdańska, Gdyni, Helu, Kościerzyny, Kwidzyna, Malborka, Pruszcza Gdańskiego, Pucka, Rumi, Sopotu, Słupska, Sztumu, Tczewa i Wejherowa. Przedstawiciele tych jednostek spotkali się w czwartek 18 sierpnia w Wejherowie, by ustalić plan działania i określić obowiązujące wszystkich standardy.
W ubiegłym tygodniu strażnicy gminni i miejscy skontrolowali okolice szkół, które zlokalizowane są na ich terenach. Sprawdzali oznakowanie przejść dla pieszych, widoczność, stan chodników, barierek, ogrodzeń i innych zabezpieczeń. W Tczewie w ramach przeprowadzonych kontroli nie odnotowano rażących nieprawidłowości , a te nieliczne, które wystąpiły były efektem codziennej eksploatacji oraz działania warunków atmosferycznych. Nadmienić należy , że to przypadki wymagające jedynie drobnych napraw. Konieczne było przede wszystkim odświeżenie znaków poziomych, na przykład pasów dla pieszych i informacji (Uwaga szkoła) by były lepiej widoczne .
1 września w okolicy wytypowanych szkół pojawią się patrole straży gminnej i miejskiej. Tczewscy strażnicy dwutygodniową akcję zamierzają przeprowadzić sukcesywnie przy wszystkich szkołach podstawowych. Funkcjonariuszy będzie można spotkać przy przejściach dla pieszych, a także w miejscach, które mogą stanowić potencjalne zagrożenie dla idących do szkoły maluchów. Mundurowi będą przeprowadzać dzieci przez jezdnię i promować bezpieczne zachowania. Chcemy kształtować postawę odpowiedzialności już wśród małych dzieci i przekazać im wiedzę na temat bezpiecznego zachowania podczas przechodzenia przez jezdnię .
Wspólna kampania „Bezpieczna droga do szkoły”, w której uczestniczy 19 straży z całego regionu, jest pierwszym przedsięwzięciem Prefektury Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego. Została ona powołana w czerwcu przez przedstawicieli tych straży, które widzą potrzebę zacieśnienia współpracy między jednostkami. Główne cele działania to: podejmowanie przedsięwzięć o charakterze regionalnym, organizowanie wspólnych szkoleń dla funkcjonariuszy, inicjowanie zmian w zakresie uprawnień straży gminnych i miejskich oraz integrowanie środowiska.
Prefektem jest Leszek Walczak, Komendant Straży Miejskiej w Gdańsku. Jego zastępcami są:Ryszard Świrski, Komendant Straży Miejskiej w Rumi oraz Krzysztof Lisakowski, Komendant Straży Gminnej w Kościerzynie.

Cofnij się wstecz  |  Powrót na stronę główną  |  Drukuj ten artykuł

Andrzej JachimowskiAndrzej Jachimowski
Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 27.11.2007r.

Ryszard WegieraRyszard Wegiera
Z-ca Komendanta Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 15.04.1996r.

Jarosław StachowiczJarosław Stachowicz
Kierownik Referatu Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zbigniew ModerZbigniew Moder
Kierownik Referatu Monitoringu i Wykroczeń Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zobacz całą strukturę organizacyjną kliknij tutaj.

Komunikat

Data nadania: piątek, 26 kwietnia 2019 roku
Zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2018r. o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości, Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, zarządzeniem nr 1/2019 z dnia 23.04.2019r. wyznaczył inspektora danych. Wyznaczoną osobą na to stanowisko jest Pani Adriana Głuchowska, adres poczty elektronicznej – inspektor@um.tczew.pl
Całość ogłoszenia  |  Zobacz więcej ogłoszeń

© 2008 Straż Miejska w Tczewie
Strona główna  |  Aktualności  |  Akty prawne  |  Zgłoszenie interwencji lub uwagi  |  Struktura  |  Ogłoszenia i komunikaty