Straż Miejska w Tczewie
Witamy w serwisie Straży Miejskiej w Tczewie. Dzisiejsza data: czwartek, 27 czerwca 2019 roku, godz. 12:27
 

Komunikat specjalny: Chcesz dokonać zgłoszenia związanego z działaniami szkodliwymi, złamaniem prawa, porządku publicznego, itp lub masz jakieś uwagi? Zapraszamy na naszą stronę specjalną.

Tydzień z Mobilnością Aktywną w Tczewie – 16-23 września

Data dodania: czwartek, 15 września 2016 roku

Tydzień z Mobilnością Aktywną w Tczewie – 16-23 września

Stowarzyszenia Przestrzeń Kultury ZEBRA i Tczewska Inicjatywa Rowerowa zapraszają do wzięcia udziału w kampanii MIŁO! – Tydzień z Mobilnością Aktywną w Tczewie, realizowaną w ramach miejskich obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 16-23 września. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa i do współorganizacji samego wydarzenia.


W szczególności zachęcamy do uczestnictwa w X jubileuszowym przejeździe rowerowym oraz Pikniku Mobilności Aktywnej, które odbędą się 17 września w godzinach od 10.00 do 13.00.
Celem całej kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu jest promocja zrównoważonego transportu oraz zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie ograniczenia korzystania z samochodów na rzecz przyjaznych dla środowiska form transportu. Kampania organizowana jest przez stowarzyszenie Przestrzeń Kultury ZEBRA oraz Tczewską Inicjatywę Rowerową, we współpracy z Urzędem Miejskim w Tczewie.
Zachęcamy do dołączenia i śledzenia wydarzenia dotyczącego Tygodnia z Mobilnością Aktywną umieszczonego na Facebooku https://www.facebook.com/events/1661946310790025/permalink/1661953520789304/ oraz do obejrzenia poniższej zapowiedzi https://www.youtube.com/watch?v=81fg2eDcsq8&feature=youtu.be
PROGRAM TYGODNIA Z MOBILNOŚCIĄ AKTYWNĄ
16.09 – Miło! Codzienne dojazdy rowerem (6.30-8.30)
W godzinach porannych przygotowaliśmy niespodziankę dla rowerzystów, będzie na nich czekać pyszny poczęstunek.
17.09 – X przejazd rowerowy z okazji Dnia bez samochodu oraz Piknik Mobilności Aktywnej
– Przejazd rowerowy – start o godz. 10.00 na niecce czyżykowskiej (rejestracja rowerzystów i odbiór kamizelek od godz. 09.00 do 9.45).
Trasa przejazdu (ok. 9 km): Niecka Czyżykowska, ul. Konarskiego, ul. Nowowiejska, ul. Bałdowska, ul. Wojska Polskiego, al. Zwycięstwa, ul. Gdańska, ul. Armii Krajowej, ul. Żwirki, ul. Jagiellońska, ul. Wojska Polskiego, zakończenie na niecce przy ul. Łaziennej.
– Piknik Mobilności Aktywnej – nieccka przy ul. Łaziennej – w ramach pikniku: mobilny serwis rowerowy z poradami eksperckimi – Wolfservice, wystawa starych rowerów, punkt Lokalnej Organizacji Turystycznej Kociewie (informacje o turystyce), pogadanki o bezpieczeństwie (policja), gry i zabawy dla dzieci – Forum Inicjatyw Społecznych, pokazy fitness na świeżym powietrzu, strefa jedzenia i wypoczynku i inne. Całość działań będzie mieć oprawę muzyczną – przygotowaną przez DJ’a.
Dodatkowo wręczone zostaną nagrody w konkursie plastycznym „Tczewskie przedszkolaki na rowery”. Organizatorem konkursu jest Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki.
19.09 – Miło! Transport publiczny – kawa na przystanku (7.00-8.00)
Na jednym z przystanków autobusowych w naszym mieście przygotujemy mini kawiarenkę. Częstując kawą nagrodzimy tych, którzy wybierają autobus jako środek transportu.
Wydarzenia organizowane w ramach całego tygodnia
- codziennie z głośników na węźle przy dworcu PKP będą odtwarzane nagrania z autorskimi bajkami BUYULY czytane przez Romka Puchowskiego. Bajki będą umilać pasażerom i pasażerkom oczekiwanie na przystankach;
- bajki do czytania w autobusie – akcja dotycząca dystrybuowania autorskich bajek BUYULY do przeczytania na krótkich odcinkach w czasie dojazdów;
- konkursy i mini rozgrywki z wykorzystaniem aplikacji mobilnych m.in. skierowane do użytkowników/czek aplikacji umożliwiających zaznaczanie trasy przebytej na rowerze (zadanie – wykonanie trasy, która w odczycie w aplikacji będzie dawała napis MIŁO. Szczegóły na stronach organizatorów)
- MIŁE patrole Straży Miejskiej – przegląd rowerów i nagradzanie wyposażonych przepisowo (pamiątkowe wlepkami akcji MIŁY PATROL) oraz ulotki dotyczące zalet transportu zrównoważonego z przewodnim hasłem kampanii MIŁO!
- MIŁE poranki – na mieszkańców/nki na różnych ciągach pieszych będą czekać hasła umilające codzienne podróże.
(informacja: organizatorzy)

Cofnij się wstecz  |  Powrót na stronę główną  |  Drukuj ten artykuł

Andrzej JachimowskiAndrzej Jachimowski
Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 27.11.2007r.

Ryszard WegieraRyszard Wegiera
Z-ca Komendanta Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 15.04.1996r.

Jarosław StachowiczJarosław Stachowicz
Kierownik Referatu Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zbigniew ModerZbigniew Moder
Kierownik Referatu Monitoringu i Wykroczeń Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zobacz całą strukturę organizacyjną kliknij tutaj.

Komunikat

Data nadania: piątek, 26 kwietnia 2019 roku
Zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2018r. o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości, Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, zarządzeniem nr 1/2019 z dnia 23.04.2019r. wyznaczył inspektora danych. Wyznaczoną osobą na to stanowisko jest Pani Adriana Głuchowska, adres poczty elektronicznej – inspektor@um.tczew.pl
Całość ogłoszenia  |  Zobacz więcej ogłoszeń

© 2008 Straż Miejska w Tczewie
Strona główna  |  Aktualności  |  Akty prawne  |  Zgłoszenie interwencji lub uwagi  |  Struktura  |  Ogłoszenia i komunikaty