Straż Miejska w Tczewie
Witamy w serwisie Straży Miejskiej w Tczewie. Dzisiejsza data: czwartek, 27 czerwca 2019 roku, godz. 00:30
 

Komunikat specjalny: Chcesz dokonać zgłoszenia związanego z działaniami szkodliwymi, złamaniem prawa, porządku publicznego, itp lub masz jakieś uwagi? Zapraszamy na naszą stronę specjalną.

Tczewianie świętowali odzyskanie niepodległości.

Data dodania: poniedziałek, 14 listopada 2016 roku

Tczewianie świętowali  odzyskanie niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się częścią patriotyczno – religijną. Odbyła się msza św. w Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Św., po której przemaszerowano uroczyście pod obelisk marsz. J. Piłsudskiego i złożono kwiaty. Następnie , uczestnicy przeszli na cmentarz „stary”, gdzie pod pomnikiem wspominano o wydarzeniach , które poprzedziły odzyskanie przez Polskę niepodległości zapalono znicze i również złożono kwiaty.
Kolejną część obchodów Święta Niepodległości rozpoczęto festynem zorganizowanym na placu Hallera. Rozdawano zgromadzonym biało-czerwone kotyliony, flagi i balony ,pamiątkowe znaczki oraz zachęcano do wzięcia udziału w rodzinnych grach pamięciowych .Straż Miejska przygotowała wiele konkursów oraz atrakcyjnych nagród dla wszystkich uczestników biorących aktywny udział w zorganizowanych zabawach na temat bezpieczeństwa . Każdy mógł napić się gorącej herbaty , kawy , skosztować pysznego pączka z czerwoną polewą oraz spróbować białego i czerwonego barszczu.
Na zakończenie uroczystości odbył się występ skrzypaczki Kasi Szubert oraz laserowy pokaz multimedialny , w którym wykorzystano motywy patriotyczne związane ze Świętem Niepodległości.

Cofnij się wstecz  |  Powrót na stronę główną  |  Drukuj ten artykuł

Andrzej JachimowskiAndrzej Jachimowski
Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 27.11.2007r.

Ryszard WegieraRyszard Wegiera
Z-ca Komendanta Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 15.04.1996r.

Jarosław StachowiczJarosław Stachowicz
Kierownik Referatu Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zbigniew ModerZbigniew Moder
Kierownik Referatu Monitoringu i Wykroczeń Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zobacz całą strukturę organizacyjną kliknij tutaj.

Komunikat

Data nadania: piątek, 26 kwietnia 2019 roku
Zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2018r. o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości, Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, zarządzeniem nr 1/2019 z dnia 23.04.2019r. wyznaczył inspektora danych. Wyznaczoną osobą na to stanowisko jest Pani Adriana Głuchowska, adres poczty elektronicznej – inspektor@um.tczew.pl
Całość ogłoszenia  |  Zobacz więcej ogłoszeń

© 2008 Straż Miejska w Tczewie
Strona główna  |  Aktualności  |  Akty prawne  |  Zgłoszenie interwencji lub uwagi  |  Struktura  |  Ogłoszenia i komunikaty