Straż Miejska w Tczewie
Witamy w serwisie Straży Miejskiej w Tczewie. Dzisiejsza data: wtorek, 18 czerwca 2019 roku, godz. 15:47
 

Komunikat specjalny: Chcesz dokonać zgłoszenia związanego z działaniami szkodliwymi, złamaniem prawa, porządku publicznego, itp lub masz jakieś uwagi? Zapraszamy na naszą stronę specjalną.

Cyberprzemoc - zagrożenia związane z Internetem

Data dodania: wtorek, 22 listopada 2016 roku

Cyberprzemoc - zagrożenia związane z Internetem

18 listopada w Szkole Podstawowej nr 8 w Tczewie odbyło się spotkanie z uczniami piątych klas o tematyce „Cyberprzemoc - zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu.” .
Prelekcja miała na celu edukację prawną w zakresie cyberprzemocy w sieci. Podczas prezentacji został omówiony wątek mobingu elektronicznego, zniesławienia, pozyskiwania danych z sieci niezgodnie z obowiązującym prawem. Prowadząca uświadomiła młodzież, że Internet, poczta elektroniczna, serwisy społecznościowe i komunikatory są często wykorzystywane do straszenia, szantażowania, rozsyłania kompromitujących filmików lub zdjęć innych osób. Zwróciła szczególną uwagę na fakt, że sieci dochodzi do wielu antyspołecznych zachowań przede wszystkim agresywnych, w których młodzi ludzie są nie tylko ofiarami, ale coraz częściej sprawcami.
Prezentacja miała służyć podniesieniu poziomu bezpieczeństwa uczniów w szkole oraz poza nią ,tworzenia bezpiecznego i przyjaznego środowiska szkoły, zwiększenia poczucia akceptacji uczniów i wychowanków w społeczności szkolnej - zmniejszenia zjawiska wykluczenia społecznego.

Cofnij się wstecz  |  Powrót na stronę główną  |  Drukuj ten artykuł

Andrzej JachimowskiAndrzej Jachimowski
Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 27.11.2007r.

Ryszard WegieraRyszard Wegiera
Z-ca Komendanta Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 15.04.1996r.

Jarosław StachowiczJarosław Stachowicz
Kierownik Referatu Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zbigniew ModerZbigniew Moder
Kierownik Referatu Monitoringu i Wykroczeń Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zobacz całą strukturę organizacyjną kliknij tutaj.

Komunikat

Data nadania: piątek, 26 kwietnia 2019 roku
Zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2018r. o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości, Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, zarządzeniem nr 1/2019 z dnia 23.04.2019r. wyznaczył inspektora danych. Wyznaczoną osobą na to stanowisko jest Pani Adriana Głuchowska, adres poczty elektronicznej – inspektor@um.tczew.pl
Całość ogłoszenia  |  Zobacz więcej ogłoszeń

© 2008 Straż Miejska w Tczewie
Strona główna  |  Aktualności  |  Akty prawne  |  Zgłoszenie interwencji lub uwagi  |  Struktura  |  Ogłoszenia i komunikaty