Straż Miejska w Tczewie
Witamy w serwisie Straży Miejskiej w Tczewie. Dzisiejsza data: wtorek, 18 czerwca 2019 roku, godz. 14:48
 

Komunikat specjalny: Chcesz dokonać zgłoszenia związanego z działaniami szkodliwymi, złamaniem prawa, porządku publicznego, itp lub masz jakieś uwagi? Zapraszamy na naszą stronę specjalną.

Zbliża się wiosna czas rozpocząć porządki

Data dodania: poniedziałek, 13 marca 2017 roku

Zbliża się wiosna czas rozpocząć porządki

Chociaż do kalendarzowej wiosny pozostało jeszcze trochę czasu, to obecna aura mobilizuje mieszkańców do zaangażowania się w prace porządkowe wokół swoich miejsc zamieszkania. Prace porządkowe właścicieli, użytkowników, osób posiadających nieruchomość w zarządzie, a także innych podmiotów administrujących nieruchomościami nie kończą się na drzwiach wejściowych do budynku ,lecz sięgają nieco dalej , ponieważ odpowiadają oni także za stan nawierzchni chodników przylegających bezpośrednio do posesji i porządek w obrębie nieruchomości. Dbanie o czystość i porządek w naszym mieście to również jedno z wielu zadań, jakim zajmuje się Straż Miejska szczególnie w okresie wiosennym. Funkcjonariusze kontrolują czystość skwerów, chodników, zieleńców oraz egzekwują od właścicieli i zarządców ich sprzątania ze śmieci oraz suchych liści , które pozostały po okresie jesienno - zimowym na podstawie odpowiednich przepisów prawa; w tym Ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach z 13 września 1996 roku, uchwały Rady Miejskiej w sprawie regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Tczewa oraz Kodeksu Wykroczeń.
Należy jednak nadmienić , że nawet codzienne kontrole nie spełnią swojej roli jeżeli wspólnie jako mieszkańcy nie będziemy dbali o czystość i nie będziemy zwracali uwagi na estetykę naszego miasta.

Cofnij się wstecz  |  Powrót na stronę główną  |  Drukuj ten artykuł

Andrzej JachimowskiAndrzej Jachimowski
Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 27.11.2007r.

Ryszard WegieraRyszard Wegiera
Z-ca Komendanta Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 15.04.1996r.

Jarosław StachowiczJarosław Stachowicz
Kierownik Referatu Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zbigniew ModerZbigniew Moder
Kierownik Referatu Monitoringu i Wykroczeń Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zobacz całą strukturę organizacyjną kliknij tutaj.

Komunikat

Data nadania: piątek, 26 kwietnia 2019 roku
Zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2018r. o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości, Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, zarządzeniem nr 1/2019 z dnia 23.04.2019r. wyznaczył inspektora danych. Wyznaczoną osobą na to stanowisko jest Pani Adriana Głuchowska, adres poczty elektronicznej – inspektor@um.tczew.pl
Całość ogłoszenia  |  Zobacz więcej ogłoszeń

© 2008 Straż Miejska w Tczewie
Strona główna  |  Aktualności  |  Akty prawne  |  Zgłoszenie interwencji lub uwagi  |  Struktura  |  Ogłoszenia i komunikaty