Straż Miejska w Tczewie
Witamy w serwisie Straży Miejskiej w Tczewie. Dzisiejsza data: wtorek, 18 czerwca 2019 roku, godz. 15:18
 

Komunikat specjalny: Chcesz dokonać zgłoszenia związanego z działaniami szkodliwymi, złamaniem prawa, porządku publicznego, itp lub masz jakieś uwagi? Zapraszamy na naszą stronę specjalną.

Najlepsi z najlepszych zostali nagrodzeni podczas finału w Gdańsku

Data dodania: poniedziałek, 20 marca 2017 roku

Najlepsi z najlepszych  zostali nagrodzeni podczas finału w Gdańsku

Sebastian Wicki z Kościerzyny zwycięzcą X Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Ja, strażnik…”. drugie miejsce zajęła Maria Kędra z Kwidzyna. na trzecim znalazł się Kacper Nogowski, także z Kwidzyna. Finał konkursu odbył się w czwartek 16 marca w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Finaliści tczewskich szkół zajęli kolejno miejsca VI – Anna Przychodzeń z Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego , VII Damian Noga z Zespołu Szkół Ekonomicznych oraz XVIII – Szymon Skonieczny z I Liceum Ogólnokształcącego.
W tym roku zadaniem finalistów było zdiagnozowanie najistotniejszych problemów porządkowych w swoim mieście lub gminie i zaproponowanie ciekawych rozwiązań tych problemów z punktu widzenia straży miejskiej lub gminnej. Młodzi ludzie mieli wiele interesujących propozycji. Nie bali się też korzystać z różnych metod badawczych. Chętnie przygotowywali ankiety i przeprowadzali wywiady. Kilka osób pokusiło się o nakręcenie filmów. Pojawiły się też pomysły na ciekawe programy profilaktyczne dla dzieci i młodzieży.
Zwycięzca otrzymał darmowy indeks Gdańskiej Wyższej Szkoły Humanistycznej na dowolnie wybrany kierunek studiów, laptop, czytnik e-book oraz nagrodę pieniężną w wysokości 1000 złotych. Laureatka II miejsca dostała rower oraz czytnik e-book. Nagrodami za zajęcie III miejsca były: tablet i smartwatch. Wśród nagród za zajęcie kolejnych miejsc były między innymi: tablety, smartfony, czytniki e-book, cyfrowe aparaty fotograficzne oraz zestawy głośnikowe i słuchawkowe.
Podobnie jak w ubiegłych latach, specjalne wyróżnienie odebrał szkolny koordynator, który przygotował zwyciężczynię Olimpiady. Pedagog dostał bezpłatny indeks GWSH na dowolnie wybrane studia podyplomowe.
Do udziału w X Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie zgłosiło się ponad tysiąc osób. Ostatecznie w pierwszym etapie konkursu, który odbył się 3 stycznia 2017 roku, do pisania testu zasiadło 770 uczniów z 45 pomorskich szkół. 1 lutego, w ramach drugiego etapu, zmierzyło się 391 osób. Spośród nich do finału zakwalifikowało się 28 najlepszych. Jednym z regulaminowych wymogów konkursu było złożenie w konkretnym terminie autorskiego projektu. Prace dostarczyły 24 osoby i to one spotkały się w finale.
Głównymi organizatorami X Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie pod hasłem „Ja, strażnik…” były: Straż Miejska w Gdańsku i Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna. Konkurs współorganizowały straże miejskie z Chojnic, Kościerzyny, Kwidzyna, Malborka, Pelplina, Rumi, Starogardu Gdańskiego i Tczewa. Partnerem przedsięwzięcia jest Wydział Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Honorowym patronatem X Olimpiadę objęli: Marszałek Województwa Pomorskiego, Pomorski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Gdańska.
W 10 edycjach konkursu wzięły udział 5403 osoby. Po trzy razy po zwycięstwo i atrakcyjne nagrody sięgali uczniowie z Gdańska i Kwidzyna, dwa razy z Tczewa, jeden raz z Człuchowa.
Pierwszych pięć finałów odbyło się w Gdańsku. Zwycięzcę VI edycji poznaliśmy na zamku w Gniewie, VII – w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, VIII – w sopockim Hotelu Sheraton, IX – w Sali Widowiskowej im. Lubomira Szopińskiego w Kościerzynie.

Cofnij się wstecz  |  Powrót na stronę główną  |  Drukuj ten artykuł

Andrzej JachimowskiAndrzej Jachimowski
Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 27.11.2007r.

Ryszard WegieraRyszard Wegiera
Z-ca Komendanta Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 15.04.1996r.

Jarosław StachowiczJarosław Stachowicz
Kierownik Referatu Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zbigniew ModerZbigniew Moder
Kierownik Referatu Monitoringu i Wykroczeń Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zobacz całą strukturę organizacyjną kliknij tutaj.

Komunikat

Data nadania: piątek, 26 kwietnia 2019 roku
Zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2018r. o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości, Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, zarządzeniem nr 1/2019 z dnia 23.04.2019r. wyznaczył inspektora danych. Wyznaczoną osobą na to stanowisko jest Pani Adriana Głuchowska, adres poczty elektronicznej – inspektor@um.tczew.pl
Całość ogłoszenia  |  Zobacz więcej ogłoszeń

© 2008 Straż Miejska w Tczewie
Strona główna  |  Aktualności  |  Akty prawne  |  Zgłoszenie interwencji lub uwagi  |  Struktura  |  Ogłoszenia i komunikaty