Straż Miejska w Tczewie
Witamy w serwisie Straży Miejskiej w Tczewie. Dzisiejsza data: wtorek, 18 czerwca 2019 roku, godz. 15:14
 

Komunikat specjalny: Chcesz dokonać zgłoszenia związanego z działaniami szkodliwymi, złamaniem prawa, porządku publicznego, itp lub masz jakieś uwagi? Zapraszamy na naszą stronę specjalną.

"Bezpieczna droga do szkoły " - działania rozpoczęte

Data dodania: poniedziałek, 04 września 2017 roku

Wakacje dobiegły końca , już dzisiaj inauguracja nowego roku szkolnego.Wzorem lat ubiegłych przy tczewskich szkołach pojawili się strażnicy miejscy.
378 kontroli w rejonie 259 placówek oświatowych – to efekt działań strażników gminnych i miejskich z pomorza w ramach pierwszego etapu tegorocznej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. W ostatnich dniach sierpnia mundurowi sprawdzali przyszkolną infrastrukturę. Zastrzeżeń do jej stanu mieli niewiele. Jest w tej kwestii coraz lepiej – mówią funkcjonariusze. Początek września upłynie strażnikom pod znakiem promowania bezpiecznych zachowań na drodze oraz edukacyjnych spotkań z najmłodszymi.

Działania, w które włączyły się 22 straże z całego regionu, koordynuje Prefektura Straży Gminnych i Miejskich Województwa Pomorskiego. Wspólna akcja została zorganizowana drugi raz. W tym roku uczestniczą w niej straże gminne z Kobylnicy, Kolbud, Kościerzyny i Pruszcza Gdańskiego oraz miejskie z Chojnic, Gdańska, Gdyni, Helu, Kartuz, Kościerzyny, Kwidzyna, Malborka, Pruszcza Gdańskiego, Pucka, Rumi, Słupska, Sopotu, Starogardu Gdańskiego, Sztumu, Tczewa, Wejherowa i Władysławowa.
Przez ostatnie dwa tygodnie sierpnia strażnicy kontrolowali infrastrukturę przy szkołach i przedszkolach. Sprawdzali między innymi oznakowanie przejść dla pieszych oraz stan barierek, ogrodzeń i innych zabezpieczeń. Uchybień było niewiele. Większość z nich zarządcy terenów lub dróg usunęli od razu. Tam, gdzie administratorzy potrzebowali więcej czasu na uporanie się z nieprawidłowościami, funkcjonariusze wracali i kontrolowali jeszcze raz – aż do skutku!
W pierwszych dwóch tygodniach września strażnicy planują spotkania z najmłodszymi oraz działania na rzecz poprawy ich bezpieczeństwa. W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” wszystkie straże przeprowadzą edukacyjne spotkania z dziećmi i młodzieżą. Odbędą się lekcje z udziałem funkcjonariuszy. Mundurowi będą przeprowadzać najmłodszych przez jezdnię i promować bezpieczne zachowania. Uwaga! Przy szkołach staną patrole, które podejmą interwencje wobec kierowców popełniających wykroczenia.

Cofnij się wstecz  |  Powrót na stronę główną  |  Drukuj ten artykuł

Andrzej JachimowskiAndrzej Jachimowski
Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 27.11.2007r.

Ryszard WegieraRyszard Wegiera
Z-ca Komendanta Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 15.04.1996r.

Jarosław StachowiczJarosław Stachowicz
Kierownik Referatu Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zbigniew ModerZbigniew Moder
Kierownik Referatu Monitoringu i Wykroczeń Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zobacz całą strukturę organizacyjną kliknij tutaj.

Komunikat

Data nadania: piątek, 26 kwietnia 2019 roku
Zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2018r. o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości, Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, zarządzeniem nr 1/2019 z dnia 23.04.2019r. wyznaczył inspektora danych. Wyznaczoną osobą na to stanowisko jest Pani Adriana Głuchowska, adres poczty elektronicznej – inspektor@um.tczew.pl
Całość ogłoszenia  |  Zobacz więcej ogłoszeń

© 2008 Straż Miejska w Tczewie
Strona główna  |  Aktualności  |  Akty prawne  |  Zgłoszenie interwencji lub uwagi  |  Struktura  |  Ogłoszenia i komunikaty