Straż Miejska w Tczewie
Witamy w serwisie Straży Miejskiej w Tczewie. Dzisiejsza data: wtorek, 18 czerwca 2019 roku, godz. 15:30
 

Komunikat specjalny: Chcesz dokonać zgłoszenia związanego z działaniami szkodliwymi, złamaniem prawa, porządku publicznego, itp lub masz jakieś uwagi? Zapraszamy na naszą stronę specjalną.

Bezpieczna droga do szkoły - podsumowanie działań

Data dodania: czwartek, 28 września 2017 roku

Bezpieczna droga do szkoły - podsumowanie działań

167 placówek oświatowych objęli opieką strażnicy gminni i miejscy na pomorzu w ramach drugiego etapu tegorocznej akcji „bezpieczna droga do szkoły”. w działania, których celem było zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym, zaangażowano 516 patroli. przeprowadzono prawie 200 spotkań edukacyjnych z uczniami. drugi raz kampania została zorganizowana pod patronatem prefektury straży gminnych i miejskich województwa pomorskiego.
Akcja trwała cztery tygodnie. Wzięły w niej udział 22 jednostki z całego regionu. Były to straże gmin: Kobylnica, Kolbudy, Kościerzyna i Pruszcz Gdański oraz miejskie z: Chojnic, Gdańska, Gdyni, Helu, Kartuz, Kościerzyny, Kwidzyna, Malborka, Pruszcza Gdańskiego, Pucka, Rumi, Słupska, Sopotu, Starogardu Gdańskiego, Sztumu, Tczewa, Wejherowa i Władysławowa.
DWA ETAPY DZIAŁAŃ
W drugiej połowie sierpnia strażnicy sprawdzili infrastrukturę przy szkołach i przedszkolach. W sąsiedztwie placówek oświatowych skontrolowali wszystko to, co ma znaczenie dla bezpieczeństwa uczniów, między innymi oznakowanie przejść dla pieszych oraz stan barierek, ogrodzeń i innych zabezpieczeń.
Pierwsze dwa tygodnie września upłynęły natomiast pod znakiem spotkań z najmłodszymi. Mundurowi przeprowadzali dzieci przez jednię, brali udział w lekcjach, mówili o bezpieczeństwie, rozdawali drobne upominki i gadżety – przede wszystkim odblaski. Przy szkołach stanęły patrole, które dyscyplinowały kierowców popełniających wykroczenia drogowe.
24 patrole straży miejskiej spotykały się przez dwa tygodnie z dziećmi z ośmiu tczewskich szkół podstawowych. Funkcjonariusze przeprowadzali najmłodszych przez jezdnię, organizowali też pogadanki w klasach. Zwracali uwagę na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów. Atrakcją dla najmłodszych były odwiedziny w Centrum Monitoringu. Mundurowi rozdawali uczniom odblaski i cukierki.
Nasze tegoroczne motto brzmiało: „Dwa pierwsze tygodnie w szkole umilają słodkie, musujące zozole” – śmieje się Monika Fabich ze Straży Miejskiej w Tczewie.
Z rodzicami, którzy przywożąc swoje pociechy do szkół parkowali nie zawsze zgodnie z przepisami, mundurowi prowadzili rozmowy edukacyjne.

Cofnij się wstecz  |  Powrót na stronę główną  |  Drukuj ten artykuł

Andrzej JachimowskiAndrzej Jachimowski
Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 27.11.2007r.

Ryszard WegieraRyszard Wegiera
Z-ca Komendanta Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 15.04.1996r.

Jarosław StachowiczJarosław Stachowicz
Kierownik Referatu Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zbigniew ModerZbigniew Moder
Kierownik Referatu Monitoringu i Wykroczeń Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zobacz całą strukturę organizacyjną kliknij tutaj.

Komunikat

Data nadania: piątek, 26 kwietnia 2019 roku
Zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2018r. o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości, Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, zarządzeniem nr 1/2019 z dnia 23.04.2019r. wyznaczył inspektora danych. Wyznaczoną osobą na to stanowisko jest Pani Adriana Głuchowska, adres poczty elektronicznej – inspektor@um.tczew.pl
Całość ogłoszenia  |  Zobacz więcej ogłoszeń

© 2008 Straż Miejska w Tczewie
Strona główna  |  Aktualności  |  Akty prawne  |  Zgłoszenie interwencji lub uwagi  |  Struktura  |  Ogłoszenia i komunikaty