Straż Miejska w Tczewie
Witamy w serwisie Straży Miejskiej w Tczewie. Dzisiejsza data: wtorek, 18 czerwca 2019 roku, godz. 15:19
 

Komunikat specjalny: Chcesz dokonać zgłoszenia związanego z działaniami szkodliwymi, złamaniem prawa, porządku publicznego, itp lub masz jakieś uwagi? Zapraszamy na naszą stronę specjalną.

Komendanci z pomorskich Straży Miejskich debatowali w Tczewie

Data dodania: wtorek, 30 stycznia 2018 roku

Komendanci z pomorskich Straży Miejskich debatowali w Tczewie

26 stycznia w Tczewie w Urzędzie Miejskim , odbyła się konferencja ,w której uczestniczyło 25 komendantów straży miejskich i gminnych z całego woj. pomorskiego, a także przedstawiciele samorządów, m.in. z Łeby, Ustki, Rumi.
Organizatorami konferencji byli prezydent Tczewa oraz prefekt straży gminnych i miejskich województwa pomorskiego Leszek Walczak.
"Patrząc na tę salę, mogę powiedzieć, że Tczew jest dzisiaj najbardziej bezpiecznym miastem" - mówił prezydent Mirosław Pobłocki -dodając - "Wracajcie tutaj, bo Tczew jest wart tego,aby pobyć tutaj dłużej".
Strażnicy debatowali nad. „Rolą straży gminnych i miejskich w świetle nowych uregulowań prawnych”. Wśród poruszanych tematów były zmiany w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych. Dyskutowano również o egzekwowaniu przepisów ustawy o transporcie drogowym oraz o propozycjach przyszłych wspólnych działań pomorskich jednostek straży miejskich i gminnych.
"Po raz pierwszy i mam nadzieję , że nie po raz ostatni spotykamy się w tak licznym gronie. To doskonała okazja, by się lepiej poznać oraz wymienić doświadczenia związane z naszą pracą" - powiedział podczas wystąpienia komendant Straży Miejskiej w Tczewie, Andrzej Jachimowski.
Opowiedział o doświadczeniach tczewskiej straży. Wspomniał o rozwiązaniach, które w naszym mieście się sprawdzają i bardzo dobrze funkcjonują,podając jako przykłady wysoko ocenianą przez mieszkańców pracę profilaktyka szkolnego i dzielnicowych strażników miejskich ,wspólne patrole z policją, a także z innymi służbami i instytucjami. Wspomniał też o porozumieniu z Aresztem Śledczym w Starogardzie Gd, dzięki któremu skazani angażowani są do prac porządkowych na terenie Tczewa.
Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty oraz skorzystali z możliwości zwiedzenia Centrum Monitoringu oraz Centrum Konserwacji Wraków Statków..

Cofnij się wstecz  |  Powrót na stronę główną  |  Drukuj ten artykuł

Andrzej JachimowskiAndrzej Jachimowski
Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 27.11.2007r.

Ryszard WegieraRyszard Wegiera
Z-ca Komendanta Straży Miejskiej w Tczewie, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 15.04.1996r.

Jarosław StachowiczJarosław Stachowicz
Kierownik Referatu Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zbigniew ModerZbigniew Moder
Kierownik Referatu Monitoringu i Wykroczeń Straży Miejskiej, wykształcenie wyższe. Zatrudniony w straży od 01.04.1997r.

Zobacz całą strukturę organizacyjną kliknij tutaj.

Komunikat

Data nadania: piątek, 26 kwietnia 2019 roku
Zgodnie z ustawą z dnia 14 grudnia 2018r. o ochronie danych osobowych przetwarzanych w związku z zapobieganiem i zwalczaniem przestępczości, Komendant Straży Miejskiej w Tczewie, zarządzeniem nr 1/2019 z dnia 23.04.2019r. wyznaczył inspektora danych. Wyznaczoną osobą na to stanowisko jest Pani Adriana Głuchowska, adres poczty elektronicznej – inspektor@um.tczew.pl
Całość ogłoszenia  |  Zobacz więcej ogłoszeń

© 2008 Straż Miejska w Tczewie
Strona główna  |  Aktualności  |  Akty prawne  |  Zgłoszenie interwencji lub uwagi  |  Struktura  |  Ogłoszenia i komunikaty